Радиус (100км)

Вурт Македонија


  • Адреса: Борис Трајковски 93 (Првомајска)
  • Место: Скопје
  • Факс: 02 2728872
  • Оддалеченост: ≈9164 км
  • Локација: Пинтија

Нашата цел е едноставна: со индивидуални услуги, практични системски решенија и широк спектар на производи да ја направиме полесна работата на нашите купувачи

Оваа 2015 година по многу што е значајна за Würth, како во светот, така и во Македонија.

Пред точно 70 години во Германија започнува со своето работење малата семејна фирма од само три вработени. Покрај основачот Адолф Вурт, вториот вработен е неговиот син, Рајнхолд Вурт. Оваа година проф. Рајнхолд Вурт го слави својот 80 роденден.

Третиот јубилеј кој со особено задоволство и чест го споделуваме со Вас е 20 години од постоењето на Würth во Македонија.

Во овие изминати седум децении, Würth станува се повеќе составен дел од работењето на професионалците во металната, дрвната и авто индустријата.

Ние сме специјализирани во трговијата во сврзувачки и прицврстувачки материјали. Повеќе од 100.000 производи се предмет на нашите високи стандарди за квалитет. Завртки, додатоци, спојници, хемиски производи, производи за дрвната и градежната индустрија, алати, системи за складирање, како и производи за одржување во прехранбена индустрија.

Нашата цел е едноставна: со индивидуални услуги, практични системски решенија и широк спектар на производи да ја направиме полесна работата на нашите купувачи.

Во Македонија ние поддржуваме над 5.000 купувачи во трговијата, градежништвото и индустријата. И секој индивидуален клиент е во фокусот, ние ќе ги задоволиме со нашиот водечки принцип: секој клиент го има својот Wurth. Со прилагодени решенија и понуди за мал бизнис, сопственикот/работникот се фокусира главно на својата вистинска работа исто како и глобалните индустриски компании.

Иновативните решенија постојано се развиваат во директна интеракција со нашите клиенти. Ние се потпираме на микс на директна продажба, продавници и е-бизнис. Околу 20 трговски претставници директно ги опслужуваат нашите клиенти на територијата на Македонија

14%заштеда
Цена со ДДВ:3.100 ден.2.650 ден.

ПАРТЕРНА ФОЛИЈА NETEX HOME

Цена со ДДВ:/59.990 ден.

Работничка количка со алат

Цена со ДДВ:/5.499 ден.

Акција на клешти Зебра

Цена со ДДВ:/153.135 ден.

АКЦИЈА A/C Сервисен уред

Цена со ДДВ:/10.990 ден.

Пневматски пиштол + ПОДАРОК

Цена со ДДВ:/1.800 ден.

Спреј против 'рѓа + ПОДАРОК


Видете ги сите наши производи на

 БИЗНИС

Македонскиот претприемач за да излезе на интернационалниот пазар потребно е да го познава пазарот на којшто сака да го пласира својот производ, но и да има тим ...
сите 61 | | | прочитана: 259 | веќе видена

next
Daily.MK

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи