Радиус (100км)

Сокотаб


  • Адреса: с.Драгожани
  • Место: Битола

  • Факс: 047 212450

Препорачани резултати за вашето пребарување:

Тутунски комбинат Прилеп


  • Адреса: Прилепски Бранители 85 (Марксова)
  • Место: Прилеп
  • Оддалеченст: ≈73 км
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

Тутунски комбинат АД Прилеп е акционерско друштво. Почетоците на Тутунски комбинат АД Прилеп се во втората половина од деветнаесетиот век. Имено во 1873 година изграден е првиот магацин за откуп и обработка на тутун во Прилеп.

 БИЗНИС

РЕЧИСИ И ДА НЕМА НЕЗАДОЛЖЕН МЕЃУ РАБОТОСПОСОБНИТЕ На шалтер во банка тропнало речиси целото работоспособно население во земјата, односно 933.203 корисници на ...
сите 32 | | | прочитана: 1122 | веќе видена

Данска, а и другите членки на ЕУ, можеби наскоро ќе бидат принудени да го воведат еврото како национална валута, пишуваат германските медиуми. Иако Данците ...
сите 27 | | | веќе видена

Системот на јавни набавки не обезбедува задоволителен степен на конкуренција, нема еднаков третман на економските оператори ниту пак рационално искористување ...
сите 2 | | | веќе видена

next

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи