Cigllana Gradec

ParkingPunojmë 6 ditë në javëWi-Fi ZonëAir-kondicioner

  • Adresa: rr.1550, Zona industriale Vizbeg 37
  • Vendi: Shkup
  • Distanca: ≈7421 км
  • Lokacioni: Индустриска зона Визбегово

  • Telefon 2: 02 5211586
  • Orari i punës: Ha - Pr nga 09:00 deri më 17:00
    Sh nga 10:00 deri më 14:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1572614270_34.jpg?t=true&w=300&h=300


Foto nga vendndodhja
Ndërmarrja për prodhimin e tullave dhe pllakave të bekatonit nga betoni Cigllana me seli në fshatin Gradec të komunës së Vrapcishtit (regjioni i Gostivarit) është themeluar në vitin 1984. Është e para ndërmarrje e këtij lloji në atë kohë , në ato kohë kualiteti dhe cmimi e bënin konkurente në tregun e mbrendëshëm sa që mrenda dy viteve ariti tu bëj konkurencë ndërmarjeve shtetrore Karposh e Vratnica të cilat posedonin teknologji më të përsosur.

Prodhimi me teknologjin që posedonin arinte deri në 200m2 në ditë gjat një orari pune 12 orësh e me një fuqi punëtore 15 prej vetave. Me ramjen e sistemit komunist filluan të fryne erëra për zhvilime më të shpejta si në aspektin politik ashtu ne atë ekonomik. Liberalizimi i ligjeve ekonomike, filloj tu mundësoj të interesuarve afaristë të themelojn pos ndërmarrjeve të vogla edhe ndërmarrje të mesme e të mëdha si dhe mundësi për sigurim të teknologjisë nga shtetet tjera. Këtë liberalizim pas decenies se fundit të shekullit XX (Pas 1990) e shfytëzoj edhe ndërmarrja Cigllana,e cila teknologjin e vjetëruar e zëvendësoj me teknologji më të re.

Pra teknologjia më e përsosur që u sigurua në vitin 1991nga Turqia, riti kapacitetin e prodhimit edhe ate nga 200m2 në ditë në 1000m2 prodhim ditor mbrenda nje orari t’punes (8 orësh) Fuqija puntore në repartin e prodhimit u zvogelua nga 15 punëtor në 8 punëtor.Tregu i ndërmarrjes Cigllana u zgjerua sa që pos regjionit të pollogut iu hapën tregjet edhe në regjionin e Shkupit, Velesit, Manastirit, Strugës,Ohrit,Kërcoves etj.

Prodhimet e cigllana filluan te depertojne edhe ne Republiken e Shqiperise e të R.Kosovës po kërkesa pati edhe në Sërbi,Bullgari, Austri,dhe Gjermani. Tregun Austriak e Gjerman ia ofruan donatorët e huaj ,të cilët mbikqyrnin punët e donacioneve të tyre në R.Maqedonisë ,kryes i punëve të së cilave ishte ndërmarrja në fjalë, Duhet theksuar se një ofertë e tillë erdhi nga kualiteti i prodhimit.
më shumë
Retail Price - VAT Included:Ask for price

Paving bricks

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Paving bricks

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Paving bricks

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Curb

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Paving bricks

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Curb

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Curb

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Paving bricks

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Paving bricks

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Paving bricks

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Paving bricks

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Paving bricks

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Paving bricks


Shikoni prodhimet tona në
Foto nga vendndodhja
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj