Чардак

ПаркингДостапен интернетWi-Fi ЗонаРаботиме 7 дена во неделатаКлиматизираноПлаќање со кредитни картичкиМузика во живо / DJ

  • Адреса: Ѓорѓи Пешков 6
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7851 км
  • Локација: Боемска улица

  • Телефон 2: 070 410919
  • Работно време: Пон - Чет од 10:00 до 00:00
    Пет - Нед од 10:00 до 01:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1554798652_31.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Македонската кујна и македонската традиција сплотени во една приказна, приказна која започнува далечната 1963 во националниот ресторан Чардак на Скопска Црна Гора сега прераскажана во срцето на Дебар Маало во центарот на боемскиот дух на Скопје.

Вратете се во минатото во историјата со прекрасната чалгиска музика, македонската храна, македонското вино.

Вратете се заедно да ја раскажуваме приказната наречена Чардак!
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи