Celia Zgjedhja Craft Czech


  Foto dhe video galeri

  ПРЕМИУМ ЧЕШКИ ЛАГЕР - Создаден за уживање, со сите поволности како безглутенски природно карбонизиран производ.

  CELIA се подготвува од само три локални состојки: јачмен, жатецки хмељ и вода од подножјето на Жатец. CELIA е традиционална серија на пиво приготвена во подрумите на замок од 14. век, кој се наоѓа во историскиот град Жатец, познат по одгледување на светски реномираниот жатецки хмељ уште од 1004 година. Подготвуван повеќе од два месеци, од кои 14 дена се посветуваат на ферментација со отворени буриња со што се обезбедува само природна карбонизација, CELIA е направено така што се отстранува глутенот преку процес на деглутенизација што ѝ овозможува на пиварницата да користи само локални квалитетни состојки поради што не е потребна никаква замена.

  CELIA Organic e 100% органски и произведено користејќи само 3 едноставни состојки, CELIA Organic има премиум вкус кој што е идеален и за најприбирливиот конзумент.

  CELIA Dark е густо, темно пиво со речиси рубинова црвена боја и карактеристична арома на кафе, со примеси на орев и ’ржан леб. Лепливо е и на непцата создава слој со карактеристика на печен слад.

  Богатата историја и традиција на CELIA датира од 1004 година и кога при крајот на 18 век оригиналните пиварници на CELIA веќе не можеле да излезат во пресрет на големата побарувачка на пазарот, беа изградени нови пиварници во 1798 год. Новите темели на CELIA беа поставени на 20 јуни 1798 год на место до познат кралски замок. По две години градба, производството започна на 26 Јули 1800 год и не запира од тогаш.

  НИЕ НЕ ПРИФАЌАМЕ НИШТО ПОМАЛКУ ОД СОВРШЕНСТВО, ЗОШТО БИ ТРЕБАЛО ВИЕ?
  më shumë
  Mapa

  Hyni në Librin e Artë

  Emri i përdoruesitFjalëkalim


  Perdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj