CEED Macedonia

ParkingTransport publikQasje në InternetWi-Fi ZonëAir-kondicioner

  • Adresa: Orce Nikollov 202-1/36
  • Vendi: Shkup
  • Distanca: ≈7423 км

  • Telefon 2: 02 3079191
  • Faksi: 02 3079612
  • Orari i punës: Ha - Pr nga 09:00 deri më 17:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/8d6ef994dfadbc108d7a30d2a25429e7.jpg?t=true&w=300&h=300


Foto dhe video galeri

THEMELIMI I CEED

Me më shumë se 20 vjet përvojë në investim të kompanive të vogla dhe të mesme +500 investime MCP të realizuara dhe 1 000 intervenime teknike në kompanitë e vogla dhe të mesme nga tregu në zhvillim, SEAF nga afër i njeh dhe sfidat me të cilat sipërmarrësit ballafaqohen në drejtimin e biznesit. SEAF arriti në informacione se sipërmarrësit në përgjithësi nuk ishin të trajnuar për zhvillim të përshpejtuar të industrisë. Shpesh u mungonte edukim dhe pajisje për qasje të tregjeve të reja dhe shumë vështirë arrinin në kapital (fonde financiare). Sipërmarrësve gjithashtu u mungonte dhe lidhja me sipërmarrësit e tjerë që kanë përvojë me tregjet rajonale dhe ndërkombëtare, si dhe të plasojnë biznesin e tyre. CEED ishte themeluar tu dalë në ndihmë për tejkalimin e këtyre dhe sfidave të ngjashme, duke rekrutuar sipërmarrës të suksesshëm që do tu ndihmojnë atyre që duan të zgjerojnë biznesin e tyre. CEED zhvillohej duke përdorur modelin (peer to peer), ku sipërmarrësit ndanin përvojat e tyre, u ndihmonin të tjerëve ti tejkalojnë sfidat dhe të fitojnë më shumë vetëbesim në kompaninë.

THEMELIMI I CEED QENDRËS NË MAQEDONI

CEED Maqedoni është pjesë e rrjetit ndërkombëtar të qendrës së sipërmarrësve që funksionojnë në Europën Juglindore. Zyra në Maqedoni filloi me punë në vitin 2007, me 3 të punësuar. Sot SEEC Maqedoni ka rreth 12 të punësuar që punojnë në dizajn dhe implementim të programit menaxhuese si dhe realizim të projekteve të ndryshme.


SHËRBIMET TONA

VENDOSJE E EKOSISTEMEVE PËR MBËSHTETJE

CEED u jep mundësi sipërmarrësve të lidhen me sipërmarrësit e tjerë që kanë kaluar në situata të ngjashme. Me këtë sipërmarrësve u mundësohet të lidhem ndërmjet tyre dhe t'i ndajnë përvojat e tyre, me të cilën u jepet shans të mendojnë se s'janë vetëm dhe se ka të tjerë si ata që përballen me situate të ngjashme. Sipërmarrësit nga CEED së bashkë janë të aftë të kalojnë pengesat, të bashkëpunojnë në zhvillimin e bizneseve të tyre dhe të krijojnë një ekonomi lokale më të fortë, duke u lidhur me rrjetin ndërkombëtar të CEED


MUNDËSIM QASJESH TEK FINANCAT

CEED krijoi një rrjet nga kompani që janë të gatshme të investojnë, nëpërmjet përgatitjes së sipërmarrësve për kapital të huaj, përmirësim i gjendjes së tyre financiare dhe aftësive menaxhuese dhe duke i drejtuar drejt provajderëve të duhur. CEED punon me këshilltar/ekspert financiar, bashkësi bankare dhe financiare dhe agjenci donator që të rrisin ndërgjegjen për mundësi financiare si dhe të përshpejtoj procesin për rritje të kapitalit të punës. Ata nga rrjeti i CEED të cilët janë të kualifikuar gjithashtu kanë fituar dhe kapital direkt nga SEAF të ato tregje ku funksionojnë dhe të dy organizatat.


ZHVILLIM I RRJETIT NËPËRMJET MENTORIMIT

CEED ofron mentorim për programet e tij strukturale, sepse njerëzit që kaluan nëpër sfida dhe problem të caktuara mund tu japin këshilla të dobishme. Ata iu shijuan rritjet dhe rëniet, fitimet dhe frustraciuonet, sukseset dhe dështimet e fillimit e drejtimit të biznesit, dhe mund ta ndajnë me sipërmarrësit se atë që ata përjetojnë për momentin nuk është diçka e re, por vetëm pjesë e procesit. CEED ka rregulla të rrepta kur bëhet fjalë për regrutim dhe trajnim të mentorëve më të mirë në çdo treg. Prej vitit 2004 e këtej atë e ka bërë me sukses me më shumë se
1 000 mentor.

KRIJIMI I AFTËSIVE NËPËRMJET PEER-TO-PEER-LEARNING

CEED rekruton sipërmarrës me orientim ndërkombëtar dhe i përfshin në program ku ndahen përvoja duke siguruar trajnim praktik të orientuar për rritje dhe zhvillim. Ne kujdesemi për lidhjet dhe krijojmë shtëpi për sipërmarrësit që janë të një mendimi për ata që duan të vazhdojnë më tej dhe të krijojnë një bashkësi. CEED ofron një spektër të gjerë të programeve të specializuara që janë përshtatur nivelin e zhvillimit të kompanisë, duke u fokusuar në njohuritë dhe aftësitë e nevojshme për menaxhimin e kompanisë në rritje dhe zhvillim. Prej vitit 2004 e këtej janë organizuar më shumë se 500 trajnime të tilla.
më shumë
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj