Cathedral Curch - Presveto Srce Isusovo (Katedralna Crkva - Presveto Srce Isusovo)


  • Address : Petar Pop Arsov 47
  • Place: Skopje
  • Distance: ≈7851 км


/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png


Photo & Video Galery

Црквата „Пресвето Срце Исусово“ е католички храм кој се наоѓа во Скопје, Македонија.

Оваа црква претставува катедрален храм и седиште на Скопската бискупија при Римокатоличката црква.

Црквата била изградена во 1977 година, а нејзин архитект е Благоја Мицковски.
more
Map

Плаќање придонеси за договорите на дело, како прво, е правно неиздржано, затоа што тие луѓе немаат работен однос, па со тоа ни права ни обврски од работен ...
сите 119 | | | веќе видена

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel