Бсб Лимче

Работиме нон-стоп

  • Адреса: Сутјеска 40
  • Место: Штип
  • Оддалеченст: ≈7919 км

  • Телефон 2: 077 740715
  • Работно време: Пон - Нед од 00:00 до 00:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1625136170_9.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Без оглед каде се одржува, погребот е структурирана церемонија, со почеток, средина и крај.

Погребни услуги вклучуваат:
Посета: Ова често се нарекува bdeewe. Гостите доаѓаат да му оддадат почит на починатиот, во капела. Посета може да се случи во кое било време пред погребната служба.
Погребна служба: Овој настан обично се случува во погребалната куќа, црква или покрај гробот.
Закоп: Ако семејството планира да го погреба починатиот, оваа фаза вклучува процесија на возилото до гробиштата, служба за посредување и поставување на ковчегот во гробот.
Кетеринг: организирано делење на храна која се дава за душа на починатиот.

Нашата погребна опрема вклучува, избор на ковчези, венци и цвеќе. Постелнина, ќебиња и крпи.

Без разлика на време, ние работиме 24/7 и доаѓаме на повик.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи