Bozji mir

24 hoursAirconditioned


  • Telephone 2: +389 70 248209
  • Working Hours: Mon - Sun from 00:00 to 00:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1553068769_8.jpg?t=true&w=300&h=300


Photo & Video Galery

Божји Мир
“БОЖЈИ МИР“ е ЛИЦЕНЦИРАН ПОГРЕБЕН ОПЕРАТОР кој што ви понудува и извршува комплетно и достоинствено погребение.

1. ПОГРЕБНА ОПРЕМА
- ковчег, крст, пирамида, погребна постелнина, пешкири, чорапи, марами, венец, свеќи за погребение, свежо цвеќе, слика во рамка со ликот на покојникот, одар.

2. ПОГРЕБНИ УСЛУГИ
- капела (гробишта Бутел, Ѓорче Петров, Драчево ), Ископ-закоп на гробно место во сите градски и приградски гробишта во градот Скопје и низ цела Р.М., есхумација на претходно починати лица, свештено лице, погребна музика, тоалетизација (облекување) на покојното лице, маса и тенди поставување на гробното место

3. ТРАНСПОРТ НА ПОЧИНАТИ ЛИЦА
- транспортот го извршуваме со СПЕЦИЈАЛИЗИРАНИ ПОГРЕБНИ ВОЗИЛА;
- 24/7 превземање на починатите лица од сите здравствени установи, старечки домови, превземање од дома, сообраќајни незгоди, несреќни случаи, пренос на починати лица од Скопје низ цела Р.М. и од другите градови кон Скопје, превземање на починати лица од АЕРОДРОМИТЕ во СКОПЈЕ И ОХРИД.

4. ТРАНСПОРТ НА ПОЧИНАТИ ЛИЦА ОД РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА ДО СИТЕ ЕВРОПСКИ ЗЕМЈИ И ПРЕВЗЕМАЊЕ НА ПОЧИНАТИ ЛИЦА ОД СИТЕ ЕВРОПСКИ ЗЕМЈИ КОН РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА.
- посредуваме копмлетна документација во Р.М. за транспорт на починатото лице за сите странски држави.
- посредуваме документи во сите странски земји за превземање и транспорт на починатото лице од сите странски земји кон Р.М.

“БОЖЈИ МИР“ - 24/7 ДОСТОИНСТВЕНО И ОДГОВОРНО

Броеви

-дежурен моб: 078 402 120
-моб: 070 248 209
more
Map

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel