Bio aestetik

Parking6 days a weekInternet accessWi-Fi ZoneAirconditioned

  • Address : bul.Jane Sandanski 78-2/7
  • Place: Skopje
  • Distance: ≈7855 км
Categories:

beauty salons


  • Telephone 2: +389 71 212046
  • Working Hours: Mon - Fri from 10:00 to 20:00
    Sat from 10:00 to 18:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1567517071_93.png?t=true&w=300&h=300


Photo & Video Galery

Салонот за убавина Био Аестетик ги нуди сите услуги поврзани со нега на лице меѓу кои најсовремени третмани за обликување на линии и трајна шминка. Вешт, професионален и секогаш расположен персонал во салонот ќе се потруди да ви излезе во пресрет на сите ваши желби. Уживајте во пријатна и опуштена атмосфера а притоа и во третманот на трајна шминка со кои резултати ќе бидете сигурно задоволни.

Салонот за убавина Био Аестетик нуди

ТРАЈНА ШМИНКА

Трајната шминка на светскиот бренд Purebeau Ви овозможува природен изглед во секоја возраст. Трајната шминка таканаречена "перманентен make up" e суптилнa и со вешта висoка технологија овозможува пигментација која ќе ги нагласи природните линии и на тој начин ќе се потенцираат сите атрибути за да се добие природен и убав изглед. Многу луѓе во Вашата околина ќе ја приметат разликата на Вашето лице, ќе изгледате природно како да немате потреба од Make up.Третманот е едноставен и безболен а методата се изведува со апликација на боја по неколку мм под кожа. Purebeau технологијата е признаена како најдобра меѓу 20 светски стручни лица во САД, Англија, Русија, Италија, Франција и др земји.

ЛАСЕРСКА ЕПИЛАЦИЈА

Ласерската епилација е една од 5-те најпопуларни естетски процедури и во исто време е и тренд и потреба на сите современи жени и мажи. Третманите се изведуваат еднаш во две недели.

ANTI AGE ТРЕТМАНИ

Anti age третмани за намалување на проблематичните области од телото, со користење на благодетите на галванската струја.


МЕЗОТЕРАПИЈА

Со мезотерапија се подобрува регенерацијата на кожата, се тонира кожата, се збогатува со витамини, се елиминира хиперпигментацијата и се исправуваат борите.


ТРЕТМАН ЗА ПОДОЧНИЦИ

Со нашите третмани се зголемува циркулацијата и лимфната дренажа со создавање на нов колаген, а со тоа и задебелување на кожата. Потребно е околу три третмани, а резултатите се видливи веднаш.
more
Map

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel