Беџети Компани


  • Адреса: Илинденска б.б.
  • Место: Тетово
  • Оддалеченст: ≈7820 км
  • Локација: спроти новото средно медицинско училиште, Тетово

  • Телефон 2: 070 240460
  • Работно време: Пон - Нед од 08:00 до 19:00Фото и видео галерија

Беџети Компани е основано од двајца браќа Бесим и Буњамин Беџети кои работеле 15 години во Зофинген, Швајцарија, каде го имаат стекнато искуството во швајцарската компанија Х&Г КОСЕР АГ.
За која сопствениците на компанијата многу се благодарни за респектот што го имаат покажано. За прв пат во Македонија оваа фирма е регистрирано во 23.Х.1998 во Тетово во ул. Илинденска бб каде и се наоѓа нејзиното седиште.

Во 1998 година компанијата има почнато со мал капацитет со два работници Бесим и Буњамин Беџети. Оваа фирма ги има најсофистицираните машини во Македонија. Првиот капацитет има постигнато вредност од 1000 евра, додека две години подоцна се постигнува до вредноста од 5000 евра. Додека о послчедните години со 6 работници е се има постигнато до вредноста од 50000-70000 евра. Оваа е голем напредок за едно релативно кратко време. Беџети компани соработува со сите фирми за гуми што се наоѓат во и надвор од земјата. Фирмата Беџети Компани работи со европски стандарди.
повеќе
25%заштеда
Цена со ДДВ:4.182 ден.3.137 ден.

Зимски гуми LASSA 205/55R16 SNOWAYS ...

25%заштеда
Цена со ДДВ:2.706 ден.2.030 ден.

Зимски гуми LASSA 155/80R13 79T SNO ...

25%заштеда
Цена со ДДВ:2.583 ден.1.937 ден.

Зимски гуми LASSA 155/70R13 79T SNO ...

25%заштеда
Цена со ДДВ:2.952 ден.2.214 ден.

Зимски гуми LASSA 175/70R13 SNOWAY ...

25%заштеда
Цена со ДДВ:3.136 ден.2.352 ден.

Зимски гуми LASSA 175/65R14 SNOWAYS ...

25%заштеда
Цена со ДДВ:3.505 ден.2.629 ден.

Зимски гуми LASSA 195/65R15 SNOWAYS ...

25%заштеда
Цена со ДДВ:4.182 ден.3.137 ден.

Зимски гуми LASSA 195/65R15 XL SNOW ...

25%заштеда
Цена со ДДВ:4.059 ден.3.044 ден.

Зимски гуми LASSA 195/65R15 ICEWAYS

25%заштеда
Цена со ДДВ:3.382 ден.2.537 ден.

Зимски гуми LASSA 185/60R14 SNOWAYS ...

25%заштеда
Цена со ДДВ:3.936 ден.2.952 ден.

Зимски гуми LASSA 195/50R15 SNOWAYS ...

25%заштеда
Цена со ДДВ:4.920 ден.3.690 ден.

Зимски гуми LASSA 205/55R16 XL SNOW ...

25%заштеда
Цена со ДДВ:4.182 ден.3.137 ден.

Зимски гуми LASSA 205/55R16 SNOWAYS ...

25%заштеда
Цена со ДДВ:5.043 ден.3.782 ден.

Зимски гуми LASSA 205/55R16 ICEWAYS

25%заштеда
Цена со ДДВ:5.289 ден.3.967 ден.

Зимски гуми LASSA 225/45R17 SNOWAYS ...

25%заштеда
Цена со ДДВ:5.227 ден.3.920 ден.

Зимски гуми LASSA 195/70 R15c WINTU ...

25%заштеда
Цена со ДДВ:4.920 ден.3.690 ден.

Зимски гуми LASSA 185/R14c WINTUS 2


Видете ги нашите производи на
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи