Avicena laboratorija

ParkingPunojmë 6 ditë në javëQasje në InternetWi-Fi ZonëAir-kondicionerFëmijët janë të mirëseardhur

  • Adresa: 8 Shtatori 2 lok.1
  • Vendi: Shkup
  • Distanca: ≈7423 км
  • Lokacioni: комплекс Македонија ТЦЦ Гранд Плаза зад Веро2 Тафталиџе

  • Faksi: 02 3177130
  • Orari i punës: Ha - Pr nga 07:30 deri më 19:30
    Sh nga 07:00 deri më 14:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1460458899_48.jpg?t=true&w=300&h=300


Foto nga vendndodhja
Aktiviteti themelor laboratorit specialistik AVICENA, është përparimi i shëndetit njerëzor, me zbatimin e testeve më bashkëkohore klinike laboratorike, nga fusha të ndryshme të mjekësisë: biokimisë klinike, mikrobiologjisë, endokrinologjisë, imunologjisë, transfuziologjisë, biologjisë molekulare etj.

Laboratori Avicena gjendet në 3 lokacione në objekte të reja, bashkëkohore dhe me qasje të lehtë, tërësisht të orientuara ndaj kërkesave dhe nevojave të pacientëve nga të gjitha kategoritë(fëmijë, të rritur, pacientë me indvaliditet):

1. Laboratori Avicena (lagj. Taftalixhe)
Adresa: Bul. 8-të Shtatori nr.2, lok.2 1000 Shkup
Orari i punës: E hënë-E premte: 07:00-19:30, E shtunë 08:00-14:00
Sipërfaqe: mbi 500 m2, e pajisur me një laborator mikrobiologjik akoma më të madhe prej mbi 200 m2 me aparaturë krejtësisht të automatizuar për diagniostikë mikrobiologjike dhe molekulare.
Tel: 02 3179 001
Email: lab@avicenalab.com.mk

2. Laboratori Avicena(lagj, Aerodrom)
Adresa: Bul.Jane Sandanski nr.48, 1000 Shkup
Orari i punës: E hënë-E premte: 07:00-19:00, E shtunë 08:00-14:00
Sipërfaqe: prej 160 m2
Tel: 02 2477 345
Email: lab2@avicenalab.com.mk

3. Laboratori Avicena(Tetovë)
Adresa: rr. Bllagoja Toska nr.222, 1200 Tetovë
Orari i punës: E hënë-E premte: 07:00-19:00, E shtunë 08:00-14:00
Sipërfaqe: mbi 200 m2
Tel: 044 355 550, 044 355 551
Email: labtetovo@avicenalab.com.mk

Në Avicena gjithmonë ruhet kriteri i rreptë për mirëmbajtje të cilësisë në laboratorinë mjekësore, që janë të detyrueshme dhe të pranueshme gjerësisht në të gjithë botën dhe janë garanci për rezultate të sakta dhe precize.

Çdo ditë, në mënyrë rutine kryhet kontroll i rregullt i brendshëm i të gjitha sistemeve të automatizuara laboratorike.
Gjithashtu, laboratori është pjesë edhe e disa programeve për kontroll të rregullt të jashtëm të cilësisë së laboratorëve mjekësorë, gjatë të gjithë vitit, sipas intervaleve kohore të sakta dhe rreptësisht të përcaktuara nga disa institucione të huaja:

- INSTAND e.V Gjermani për analiza mikrobiologjike dhe atë: bakteriologji komplete me identifikim dhe ndjeshmëri, parazitologji, mikologji, serologji dhe interpretim të rezultateve dhe UK NEQAS Microbiology (United Kingdom National External Quality Assessment Service), për analiza plotësuese bakteriologjike me identifikim, ndjeshmëri dhe interpretim të rezultateve.

- INSTAND e.V Gjermani, për kontroll dhe siguri plotësuese në saktësinë e analizave të përpunuara dhe në rezultatet e dhëna nga fusha e biokimisë, imunologjisë, hematologjisë, citologjisë, hemostazës, jonometrisë.

-ISHP Laboratori Avicena është një nga laboratorët e parë privat specialistik i cili fitoi Certifikatë për akreditim për cilësi dhe kompetencë të laboratorëve mjekësore konform standardit MKC EN ISO 15189:2013.

Ky standard garanton kontroll të vazhdueshëm të cilësisë në të gjitha fazat e punës laboratorike, siguri në saktësinë e çdo analize të kryer dhe lëshimin e rezultateve për to, duke përfshirë në mënyrë komplete të gjitha analizat që janë punuar laborator, me një fushë të gjerë të metodave akredituese (mbi 300)
Ky proces paraqet edhe një vegël për vlerësim objektiv dhe kontroll e siguri plotësuese dhe thekson edhe një herë njohjen e deritanishme, përkushtimin dhe mirënjohjen për cilësinë e shërbimeve laboratorike.
- Nga momenti i marrjes së mostrës për analizë, deri në dhënien e rezultateve përfundimtare, procesi i përpunimit të materialeve në Laboratorin Avicena është tërësisht i dixhitalizuar. Të gjitha epruvetat me material të marr për analiza janë me bar kod, identifikimi dhe përpunimi i tyre është sisteme tërësisht të automatizuara dhe të gjithë sistemet analizuese janë të lidhure me një sistem softuerik. Me këtë përjashtohet çdo mundësi për gabim subjektiv nga faktor njeri dhe garantohen rezultate të plota dhe të sakta në një afat të shkurtër kohor.
- Në Avicena gjithmonë ruhet kriteri i rreptë për mirëmbajtje të cilësisë në nivel më të lartë. Kjo do të thotë se çdo serum ose ndonjë mostër tjetër në procesin e përpunimit të tij kalon nëpër disa nivele të kontrollit të cilësisë, pastaj i njëjti aprovohet dhe vlerësohet nga mjek specialist. Procedurat dhe standardet ISO sipas të cilave punojmë kërkojnë respektim të rreptë të këtyre principeve të punës.
- Të gjithë testet që kryen në Laboratorin Avicena janë me senzivitet të lartë dhe specifikë, i përmbushin standardet e OBSH-së dhe janë nga gjenerata më e re e testeve. Punohen në instrumente tërësisht të automatizuara nga prodhues të njohur botërorë, dhe vetë procesi i automatizuar siguron plus sigurim dhe objektivitet, për rezultate të saktë dhe precize.
- Laboratori Avicena posedon përqendrimin më të lartë të stafit të specializuar. Pas çdo rezultati të lëshuar në Laboratorin Avicena qëndron një staf specialist dhe profesional prej mbi 75 të punësuar, ndër të cilët 8 mjekë- specialist për mjekësi biokimike dhe mikrobiologji që garantojnë për rezultate të sakta, të sigurta dhe në kohë për të gjithë pacientët..

Me të gjithë këtë vërtetohet se Laboratori Avicena i përmbush kërkesat e parashikuara me standardet nacionale, evropiane dhe ndërkombëtare dhe të gjithë kërkesat shtesë, nevoja për kryerje të aktivitetit specifik laboratorik.
më shumë
Foto nga vendndodhja
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj