Атлантик ДООЕЛ

ПаркингWi-Fi ЗонаРаботиме 7 дена во неделатаКлиматизирано

  • Адреса: Јадранска магистрала (Качанички пат), с.Визбегово 103
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7420 км
  • Локација: на главниот пат во Визбегово

  • Телефон 2: 02 3125257
  • Факс: 02 3125257
  • Работно време: Пон - Нед од 06:00 до 18:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/e4323c7422000f7f9075757f34469106.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Компанијата АТЛАНТИК чија дејност е увоз, извоз, дистрибуција и пакување свежо овошје и зеленчук е основана во 1993 година и оттогаш цврсто расте на пазарот, и во земјата и во странство. Седиштето на компанијата се наоѓа во Скопје, адреса: ул.Качанички пат бр.103 каде што се наоѓа првиот централен магацин на површина од 4600м2. Вториот магацин се наоѓа во Скопје во просториите на „Квантасши пазар“-ул.Перо Наков бб во површина од 550м2.

Компанијата ги поседува најсовремените комори за ладење за одржување, зачувување и складирање на производот и специјални комори за зреење на бананите. Компанијата нуди свежи производи со висок квалитет на дневна основа и врши навремени услуги за дистрибуција на производи за сите клиенти.

Атлантик успешно ги примени HACCR системските стандарди чија верификација беше спроведена од ТУВ Австрија. Човечките ресурси на компанијата гарантираат висока професионалност и ги почитуваат сите национални и меѓународни стандарди поврзани со квалитетот на производите и услугите. Во моментов Атлантик има 42 вработени во различни професионални профили и оддели, како и транспортни решенија за дистрибуција на производи во и надвор од земјата.
повеќе

Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи