Радиус (100км)

Арбериа Десигн

Достапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Боро Вулиќ 6, лок.1
  • Место: Тетово
  • Оддалеченст: ≈7818 км

  • Телефон 2: 044 353371
  • Факс: 044 353372
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00Фото и видео галерија

ArbëriaDesign е основана 1993 година од страна на г. Хасим Хамзаи, во почеток како мала локална печатница во Тетово. Во тоа време, капацитетот на печатницата ги задоволуваше потребите на графичките услуги на локалните фирми, кои тогаш и самите беа во почеток на својата дејност. Следејќи ги трендовите и перманентно имајќи на ум дека конкурентни компании се само тие компании кои се еден корак по напред од другите, во 1995 година ArbëriaDesign ја отвори насоката на дизајнот, конкретно го отвори своето графичко дизајн студио, вработувајќи неколку графички дизајнери. Оваа одлука резултираше како добра идеја, особено во 1998 година, кога ArbëriaDesign потпиша договор со германскиот Бундесвер -(стациониран во Тетово, како дел од НАТО мисијата на Балкан), за дизајн и печат на неделното војно списание Maz&More. Денес, ArbëriaDesign се разви и стана една од најголемите компании во Република Македонија во дејноста на графичките услуги. Таа оперира со неколку единици кои нудат многубројни графички услуги како: маркетинг, внатрешната и надворешната реклама.
повеќе

Постови

Photos from Arbëria Design's post

SPECIAL OFFER - SALE 30%3D LIGHT & NON LIGHT SIGNS #bestintown 🔝📱 +389 70 35 32 67 ; 📞 +389 44 ...

Photos from Arbëria Design's post

Add some shine to your wedding... Ndriçim profesional për dasmën tuaj!Power of lighting 💡#besti ...

Photos from Arbëria Design's post

3D LIGHT & NON LIGHT SIGNS #bestintown 🔝📱 +389 70 35 32 67 ; 📞 +389 44 35 33 71

Photos from Arbëria Design's post

Add some shine to your wedding... Power of lighting 💡#bestintown 🔝📱 +389 70 35 32 67 ; 📞 +389 4 ...

Photos from Arbëria Design's post

Your wedding will be much more than a Dream..Power of lighting 💡#bestintown 🔝📱 +389 70 35 32 67 ...

Photos from Arbëria Design's post

DESIGNER’S WANTED

Photos from Arbëria Design's post

Tirana International Fair#KlikEkspoGroup #TradeFair #Albania #Balkans

Photos from Arbëria Design's post

30.11.2017 - TetovëNë nderë të jubileut 25 vjeçar të solistit tetovar Jetmir Rexhepi Surround, Li ...
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи