Арбериа Десигн

Достапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Боро Вулиќ 6, лок.1
  • Место: Тетово
  • Оддалеченст: ≈7820 км

  • Телефон 2: 044 353371
  • Факс: 044 353372
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00Фото и видео галерија

ArbëriaDesign е основана 1993 година од страна на г. Хасим Хамзаи, во почеток како мала локална печатница во Тетово. Во тоа време, капацитетот на печатницата ги задоволуваше потребите на графичките услуги на локалните фирми, кои тогаш и самите беа во почеток на својата дејност. Следејќи ги трендовите и перманентно имајќи на ум дека конкурентни компании се само тие компании кои се еден корак по напред од другите, во 1995 година ArbëriaDesign ја отвори насоката на дизајнот, конкретно го отвори своето графичко дизајн студио, вработувајќи неколку графички дизајнери. Оваа одлука резултираше како добра идеја, особено во 1998 година, кога ArbëriaDesign потпиша договор со германскиот Бундесвер -(стациониран во Тетово, како дел од НАТО мисијата на Балкан), за дизајн и печат на неделното војно списание Maz&More. Денес, ArbëriaDesign се разви и стана една од најголемите компании во Република Македонија во дејноста на графичките услуги. Таа оперира со неколку единици кои нудат многубројни графички услуги како: маркетинг, внатрешната и надворешната реклама.
повеќе

Постови

Photos from Arbëria Design's post

Wedding Colors 😍Power of lighting 💡 #arbëriadesign #lightingdesign #eventplanner #wedding #movin ...

Photos from Arbëria Design's post

Best Choice for 3D Light Signs 😀 ⬇️We offer complete solutions for 3D lighted advertisements. Uniq ...

Photos from Arbëria Design's post

United World Wrestling - Skopje 201827-28-29-30 September Led Display, Soundsystem & Stage: fully ...

Photos from Arbëria Design's post

Grand Opening | KFC - Skopje City MallFully Serviced by: ArbëriaDesign #stage #soundsystem #ligh ...

Arbëria Design (@arberiadesign) • Instagram photos and videos

688 Followers, 529 Following, 43 Posts - See Instagram photos and videos from Arbëria Design (@arber ...

Photos from Arbëria Design's post

THIS IS HOW WE DO IT 😍Top Ideas for your Luxury Wedding...😎Power of lighting 💡#bestintown 🔝Re ...

Photos from Arbëria Design's post

Best Choice for 3D Light Signs 😀 ⬇️We offer complete solutions for 3D lighted advertisements. Uniq ...

Photos from Arbëria Design's post

Luxury Weddings... 🤩A dreamy luxury wedding You'll hardly believe is real!We stay ahead of the tr ...

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинка


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи