American Corner Tetovo

Wi-Fi ZoneAirconditioned

  • Address : Ilirija b.b.
  • Place: Tetovo
  • Distance: ≈9423 км
  • Location: Close to Tetovo Square, House of Culture

  • Telephone 2: +389 78 308001
  • Working Hours: Mon - Fri from 10:00 to 20:00
    Sat from 11:00 to 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png


Map

Универзитетскиот професор Трајко Славевски во интервју за РСЕ денеска ја повика Народна банка како ценовно контролно тело да ја зголеми каматната стапка над 10 ...
сите 22 | | | веќе видена

Владимир Антовски од тетовско Жилче, кој беше еден од учесниците на дводневниот Саем на мед и пчеларска опрема „Слатки денови во Тетово“, за МИА раскажа како е ...
сите 4 | | | веќе видена

Време зa читање: 4 минути Соединетите држави во четвртокот воведоа санкции за компаниите што ги обвинија за вмешаност во иранската петрохемиска и нафтена ...
сите 2 | | | веќе видена

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel