Alfa import

Wi-Fi ZonëAir-kondicioner

  • Adresa: Zona industriale Lindore, Maxhari p.n.
  • Vendi: Shkup
  • Distanca: ≈7430 км

  • Telefon 2: 075 435075
  • Faksi: 02 3064404
  • Orari i punës: Ha - Pr nga 08:00 deri më 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1473424907_35.png?t=true&w=300&h=300


Foto dhe video galeri

TERMOIZOLIM

KNAUF INSULATION

Programi Knauf përfshin materiale për izolim, duke përfshirë lesh guri, lesh xhami, polisit extruded (styrodur), polistir i zgjeruar (EPS) dhe furgon poliuretani.
Dhe leshi mineral prej guri dhe xhami i përkasin grupit të lesh mineral -për shkak të prejardhjes së saj minerale. Leshi mineral prej guri është i formuar nga shkëmbinj vullkanik - dolomite, basalt dhe diabaza. Xhami prej leshi mineral është prodhuar nga skorje qelqi dhe rërë.
Lesh mineral prej guri = qime të shkurtra, dendësi më e madhe e produktit nga 30 deri 200 kg / m3, forcë e madhe kompresioni, absorbues i shkëlqyer i energjisë, i zhurmës, materiale jo-të ndezshme, klasë e djegshme A1, temperatura maksimale operative 750 ° C., rezistenca më e madhe zjarri, temperaturë e lartë shkrirjeje mbi 1000 ° C., elasticitet më i ulët i materialit, forcë e ulët elastik, shumë rezistent ndaj dëmtimit të mundshëm mekanik gjatë instalimit.
Lesh mineral prej xhami = qime të gjata, dendësia më e ulët e produktit nga 11 deri 45 kg / m3, forca më e ulët, λ në rangun e 0.032 deri 0.044w / MK, thithjen e shkëlqyer e energjisë së tingullit, materiale jo-të ndezshme, të klasit të ndezshme A1, temperaturë maksimale pune 230 ° C., rezistence ndaj zjarrit, pikë më e ulët e shkrirjes rreth 700 ° C., një elasticitet i lartë i materialit, forca të lartë elastik, rezistent ndaj dëmtimit të mundshëm mekanik gjatë manipulimit.
Nga këto karakteristika të materialeve, mund të konkludojmë se dhe leshi mineral prej guri dhe xhami sigurojnë izolimin termik, izolimin zhurme, mbrojtje nga zjarri, janë jetëgjatë sa dhe cikli jetësor i objektit, rezistentë ndaj ujit dhe të papërshkrueshme, rezistente nga mikroorganizmat dhe kimikatet, plotësisht ekologjik dhe të duhura.

URSA

Programi i shitjes së termoizoluesve nga programi i URSA përfshin izolimin termik dhe zhurme nga leshi mineral prej xhami. URSA GLASSWOOL është zgjidhje optimale për klimë të mirë për të jetuar në ndërtesa dhe nuk është e dëmshme për shëndetin. Fibrat elastike prej xhami të ndërthurura me filcat izolues ose pllakat, sigurojnë kombinim optimal të mbrojtjes termike dhe zhurme.
-URSA GLASSWOOL është material i shkëlqyer për izolim zhurme të ndërtesave.
Leshi i xhamit URSA GLASSWOOL sipas klasifikimeve evropiane është i pa djegshëm dhe i përket klasës A.
më shumë

Shikoni prodhimet tona në
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj