Alfa Geodet


  • Address : bul.Partizanski Odredi 46-a-1/2
  • Place: Skopje
  • Distance: ≈7423 км

  • Telephone 2: +389 78 488902
  • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1627642088_75.jpg?t=true&w=300&h=300


Изработка на секаков вид на геодетски елаборати:

-нумерички податоци,
-физичка делба,
-легализација на бесправно објекти,
-обележување на граници на катастарска парцела,
-идентификација на катастарска парцела,
-ажурирани геодетски подлоги,
-премер на инфраструктурни објекти,
-решавање на имотно – правни односи (концесии, закупи и др),
-премер на внатрешна површина во функција на запишување/промена во катастарот на недвижности,
-снимање на фактичка состојба,
-други видови геодетски елаборати и
-судски вештачења

more
Map

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel