Akcent

Punojmë 6 ditë në javëQasje në InternetWi-Fi ZonëAir-kondicioner

  • Adresa: Orce Nikollov 133-d/3
  • Vendi: Shkup
  • Distanca: ≈7850 км

  • Telefon 2: 02 3136336
  • Faksi: 02 3290422
  • Orari i punës: Ha - Pr nga 08:00 deri më 16:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1580816322_77.png?t=true&w=300&h=300


Foto nga vendndodhja
Softweri i integruar për laborator përbëhet nga modulet e mëposhtme:
- Modul për pranim të pacientëve;
- Modul për laborator;
- Modul për gjenerim të raporteve;
- Modul për parametrim-shifrim;

1. Moduli për pranim të pacientëve mundëson funksionalitetet në vijim:
-Kontroll nëse pacienti është i regjistruar në softwer;
-Nëse nuk është i regjistruar, futen të dhënat për pacientin;
-Burimi i qendrës shëndetësore nga ku është dërguar pacienti nga lista e pre-definuar, e cila mund të zgjerohet në çdo kohë, sipas kërkesave të përdoruesve;
-Zgjedhja e mjekut që e dërgon pacientin nga lista e pre-definuar, e cila mund të zgjerohet në çdo kohë sipas kërkesave të përdoruesve;
-Zgjedhje e analizave laboratorike të cilat duhet të bëhen dhe janë me kërkesë të pacientit;
-Mundësi opsionale për përcaktim të zbritjes së shumës së përgjithshme që duhet të paguhet për shërbimet e kryera;
-Zgjedhje opsionale për pagesë nëpërmjet faturës;
-Zgjedhja e aparatit fiskal nga ku është kryer shërbimi i pagesës.

2. Moduli për laborator mundëson funksionalitetet në vijim:

-Kontroll i analizave të kërkuara, të ndara në bazë të aparatit ku janë kryer ato analiza;
-Eksportim i të dhënave për çdo analizë të kërkuar në format të përshtatshëm për aparatin ku kryhen analizat;
-Futje me dorë e rezultateve nga analizat;
-Futje automatike e rezultateve nëpërmjet bazës së të dhënave, e cila është eksportuar nga aparati ku janë kryer analizat;

3. Funksionalitetet e modulit për gjenerimin e raporteve:

-Lista e punës;
-Raporti ditor për shumën e paguar;
-Kontrolli i pacientëve nga çdo mjek;
-Raport i përgjithshëm nga çdo mjek;
-Kontroll i pacientëve nga qendrat shëndetësore;
-Kontroll i pranimit;
-Kontroll i analizave sipas qendrave shëndetësore;
-Kontroll i analizave të kryera sipas grupeve;
-Raport periodik për punën;
-Kontroll i rezultateve për pacient;
-Kontroll i kalibrimeve;
-Lista e qendrave shëndetësore;
-Lista e mjekëve;
-Lista e analizave;
-Përgatitja e faturave;
-Raport ditor nga çdo aparat fiskal;
-Raport periodik nga aparatet fiskale;

4. Funksionalitete të moduleve për parametrim-shifrim:

-Parametrim grupi i analizave;
-Parametrim analizash;
-Parametrim i vlerave referuese të analizave;
-Parametrim i aparatit;
-Parametrim i çmimeve;
-Parametrim ambulancash dhe mjekësh;
-Parametrim i përdoruesve në sistem.
më shumë
Foto nga vendndodhja
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj