Agencija za hrana i veterinarstvo na R.Makedonija-Veles
  /sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png


  Suggested results for your search terms:

  Institute for Protection of Industrial Property


  • Address : 11-ti Oktomvri 25
  • Place: Skopje
  • Distance: ≈7425 км
  • Working Hours: Mon - Fri from 08:30 to 16:30

  Office performs administrative duties in the process of acquiring rights of industrial property: PATENT, INDUSTRIAL DESIGN, TRADEMARK, GEOGRAPHICAL NAME...

  //1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1605521342_0.jpg?t=true&w=300&h=300
  Map

  Следната недела ќе биде објавен јавниот повик за финансиска поддршка од 1 милион евра за компаниите да можат да реализираат настани од јавен интерес со домашни ...
  сите 217 | | | веќе видена

  Производителите на пченица, житни и индустриски култури и сончогледот, доколку употребиле сертифициран семенски материјал ги исполнуваат условите за субвенции ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Ако петтиот пакет мерки не се донесе до крајот на неделава, тројно повеќе текстилни работници ќе бидат пуштени на принуден одмор, предупредува Синдикатот за ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Прометот во индустријата во февруари 2021 година, во однос на февруари лани бележи намалување од еден отсто, во однос на претходниот месец има раст од 3,8 ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Време зa читање: < 1 минутa Аналитичарите на Голдман Сакс велат дека бакарот е “новата нафта” и предвидуваат пораст на цената на црвениот метал до 11.000 ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Login on Golden Page

  UsernamePassword  New user ? | Forgot your password? | Cancel