Ading

Internet accessWi-Fi ZoneAirconditioned

  • Address : ul.1409, Novoselski pat 11
  • Place: Skopje
  • Distance: ≈7419 км
  • Location: nas. Novo Selo

  • Fax: +389 2 2034850
  • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1645015971_3.png?t=true&w=300&h=300


Photo & Video Galery

<b>АДИНГ</b> е водечка компанија во Југоисточна Европа за производство и пласман на хемиски материјали за градежништвото, основана во 1969 година.
Седиштето на матичната компанија и најголемиот производствен погон се наоѓаат во Скопје, Р.Македонија, а со свои претставништва и дистрибутери е присутна на повеќе од 13 пазари од регионот на Југоисточна Европа, Блискиот Исток и Азија. Компанијата е присутна со свои производствени погони и во Р.Бугарија, додека свои фирми претставништва има во Р.Србија, Р.Казахстан и Р.Грција.

АДИНГ е инженерска компанија со повеќе од 40% градежни инженери, архитекти, хемиски инженери, технолози и други високостручни профили кои работат во секторите: Производство, Техничка примена и пласман, Истражување и развој, Контрола на квалитет итн.

Производствената програма ја сочинуваат повеќе од 100 производи кои нудат решенија за најспецифични проблеми со кои се соочува модерното градежништво:
• Адитиви за бетон и цемент
• Смеси за залевање
• Репарација на бетони
• Индустриски и спортски подови
• Градежни китови
• Хидроизолации
• Заштитни премази
• Противпожарни материјали
• Градежни лепила
• Смеси за израмнувње
• Декоративни премази и малтери
• Останати производи за градежништвото
more
Retail Price - VAT Included:Ask for price

Хидромал Флекс

Retail Price - VAT Included:Ask for price

HIDROMAL FLEKS

Retail Price - VAT Included:Ask for price

ADINGPOKS-1 EKO

Retail Price - VAT Included:Ask for price

VRSKA-U (BOND-U)

Retail Price - VAT Included:Ask for price

ADINGPOKS-1PV

Retail Price - VAT Included:Ask for price

REPARATUR MORTAR

Retail Price - VAT Included:Ask for price

ANTIKOROZIN-BB

Retail Price - VAT Included:Ask for price

EKSMAL

Retail Price - VAT Included:Ask for price

DEKO BETON

Retail Price - VAT Included:Ask for price

HIDROMAL FLEKS 1


See our products at
Map

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel