Адинг


  • Адреса: ул.1409, Новоселски пат 11
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7846 км
  • Локација: Даме Груев (нас. Ново Село)

  • Телефон 2: 02 2034820
  • Факс: 02 2034850
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1589193500_57.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

АДИНГ е водечка компанија во Југоисточна Европа за производство и пласман на хемиски материјали за градежништвото, основана во 1969 година.

Седиштето на матичната компанија и најголемиот производствен погон се наоѓаат во Скопје, Р.Македонија, а со свои претставништва и дистрибутери е присутна на повеќе од 13 пазари од регионот на Југоисточна Европа, Блискиот Исток и Азија. Компанијата е присутна со свои производствени погони и во Р.Бугарија и Р.Иран, додека свои фирми претставништва има во Р.Србија, Р.Казахстан и Р.Грција.

Компанијата е една од првите сертифицирани компании со ISO 9001:2000 во Р.Македонија и менаџментот на компанијата има преземено професионална обврска за постојаното подобрување на квалитетот на производите и услугите, грижата кон клиентите и вработените. Поседувањето на сертификатот ISO 14001:2004 ја докажува грижата и активната политика на АДИНГ кон животната средина и вниманието кон неа, а на почетокот од 2014-та година, компанијата се стекна и со А-Интегрирана еколошка дозвола.

Производствената програма ја сочинуваат повеќе од 100 производи кои нудат решенија за најспецифични проблеми со кои се соочува модерното градежништво:

1.Адитиви за бетон и малтер
2.Смеси за залевање
3.Репарација на бетони
4.Индустриски и спортски подови
5.Градежни китови
6.Хидроизолации
7.Заштитни премази
8.Противпожарни материјали
9.Градежни лепила
10.Смеси за израмнувње
11.Декоративни премази и малтери
12.Останати производи за градежништвото
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи