13 Nëntori Enti Gerontologjik

ParkingPunojmë 7 ditë në javëAir-kondicionerQasëse për persona të hendikepuar

  • Adresa: Boris Sarafov (4 Korriku) 129
  • Vendi: Shkup
  • Distanca: ≈10679 км
  • Lokacioni: Ѓорче Петров

  • Telefon 2: 02 2031213
  • Faksi: 02 2041461
  • Orari i punës: Ha - Pr nga 07:30 deri më 15:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1548670563_63.png?t=true&w=300&h=300


Foto nga vendndodhja
Instituti Shëndetësor Publik , Gerontologjia "13 Nëntori",gjendet në Shkup, rr. 4 Korriku 129, në lagjen Gjorçe Petrov dhe një njësi në Komunën e Manastirit, rr. Lavçanski pat p.n. Disponojmë me katër objekte(Geriatri, Nënë Tereza-Zllokuqanë dhe dy Hospise në Shkup dhe Manastir)

Instituti është qendër e specializuar(spital) që implementon mbrojtjen shëndetësore në fushën e Gjeriatrisë dhe Mjekësisë Paliative dhe është e vetmja e llojit të tillë në Republikën e Maqedonisë. Ndjek gjendjen, studion, evoluon, informon dhe planifikon projekte për nevojat e ardhshme shëndetësore dhe funksionet e aftësive të kufizuara të personave të moshuar në institute dhe jashtë instituteve.

Funksionon nëpërmjet Mbrojtjes shëndetësore këshilluese -të specializuar në fushën e gjeriatrisë dhe mjekësisë paliative, organizuar nëpërmjet kabineti për mbrojtje interno, neuropsikiatrike, fiziatike, kabinet për diagnostikim dhe kurim dhe kujdes në kushte shtëpiake
Kujdesi stacionar mënjanohet nëpërmjet repartit të Gjeriatrisë (kurim intensiv i të sëmurëve akut dhe pavijon për të sëmurë kronik) dhe kujdesi paliativ kryhet në të dyja Hospiset (Shkup dhe Manastir). Instituti punon intensivisht në zhvillimin dhe përparimin e kurimit në shtëpinë e të sëmurit si dhe në zhvillimin e Spitalit ditor. Një pjesë e rëndësishme është dhe arsimimi mjekësorë-gjerontologjik që përbëhet nga zhvillim i vazhdueshëm profesional, kryesisht në diagnostikim, specifika në kurim, rehabilitim dhe parandalim i sëmundjeve në pleqëri, ruajtje e aftësi funksionale të pacientëve të gjeriatrisë nëpërmjet nxitjes së aktivitetit të personit të moshuar për ruajtjen e shëndetit të tyre.
më shumë
Foto nga vendndodhja
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj