Радиус (100км)

 БИЗНИС

Во ЕУ денес стапува на сила последната етапа на намалување на роамингот која сосема исчезнува на 15 јуни 2017 година. Плафонот на роамингот од денес е 5 центи ...
сите 30 | | | прочитана: 169 | веќе видена

Приватниот сектор во Европската унија во просек плаќа по 25,9 евра на час. Најмногу ќе бидете платени во Данска, односно 42,7 евра, а следуваат Белгија (41,1 ...
сите 10 | | | веќе видена

Во првите два месеци од годинава во земјава влегле 34,2 милиони евра странски инвестиции, покажуваат податоците од Народната банка.Споредено со истиот период ...
сите 209 | | | прочитана: 1262 | веќе видена

Често се доволни само неколку мудри зборови за да ја зајакнеме самодовербата и самопочитта. Речиси како по правило во текот на денот барем еднаш помислуваме на ...
сите 2 | | | веќе видена
next
Daily.MK

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи