Радиус (100км)

 БИЗНИС

Две белгиски и една швајцарска компанија ја избраа Македонија како најдобра инвестициска локација и планираат своите капацитети да ги прошират во нашата земја. ...
сите 17 | | | веќе видена

Голема мистерија виси над финансиска сцена во светот, дури 52 врвни банкари умреле или биле убиени во изминатите 19 месеци. Само оваа година се убиени или ...
сите 11 | | | веќе видена

За само три дена две големи американски компании од автомобилската индустрија ја објавија својата инвестиција во Македонија. Компанијата Гентерм ќе инвестира ...
сите 52 | | | прочитана: 233 | веќе видена

Додека цената на нафтата паѓа на светскиот пазар, во Швајцарија се случи еден необичен парадокс, цената на еден литар нафта сега да е понизок од цената на еден ...
сите 21 | | | прочитана: 157 | веќе видена
next
Daily.MK

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи