Радиус (100км)

Пребарувањето е оптимизирано за Тетово

Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Скопје
 • Тетово
 • Битола
 • Гостивар
 • Струга
 • Струмица
 • Куманово
 • Охрид
 • Прилеп
 • Кичево
 • Штип
 • Кавадарци
 • Гевгелија
 • Кочани
 • Велес
 • Крива Паланка
 • Свети Николе
 • Виница
 • Радовиш
 • Крушево
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Градежни фирми и претпријатија
 • Проектирање (проектантски бироа)
 • Високоградба
 • Градежни материјали
 • Инженеринг
 • Нискоградба
 • Недвижности - Трговија
 • Фасади - Материјали И Изведба
 • Ентериер - Уредување И Реновирање
 • Гипс-Картон - Изведба
 • Бетон - Производство И Трговија
 • Водовод И Канализација - Проектирање И Изведба
 • Градежни Материјали За Изолација
 • Гипс-Картон
 • Архитекти
 • Градежништво - Завршни Работи
 • Пвц-Столарија
 • Молерофарбарски Услуги
 • Челични Конструкции И Изведба
 • Тавани (Спуштени) - Изведба
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

Градежни фирми и претпријатија


Спонзорирани резултати кои одговараат на вашето пребарување.

Ехи


 • Адреса: Венијамин Мачуковски 28, п.фах 723
 • Место: Скопје
 • Оддалеченост: ≈9159 км

ЕХИ е специјализирана фирма чија основна дејност е изведба, проектирање, реконструкција и санација на системи за водоснабдување и канализациони системи, гасоводни системи, пумпни и филтер станици, резервоари, системи за наводнување и одводнување, прочистителни станици, како и други хидротехнички објекти. Нашата фирма располага со искусен стручен кадар и опрема за успешно решавање и на најсложените задачи поврзани со изведбата на овие објекти.

Градежен Институт Македонија


 • Адреса: Дрезденска 52
 • Место: Скопје
 • Оддалеченост: ≈9155 км
 • Работно време: Пон - Пет од 07:30 до 15:30

Инжинерски услуги за сите видови објекти почнувајќи од идеја, студии, проектирање, ревизија на проекти, вршење надзор над изградба и комплетно управување со проекти во име на Инвеститори.

Линеа


 • Адреса: М.Т.Гологанов 90-4/4
 • Место: Скопје
 • Оддалеченост: ≈9154 км

“ЛИНЕА“ Скопје - проектирање и изведба на станбени и деловни објекти. Ние го градиме Вашиот Сон.

ЈУ-СМ


 • Адреса: с.Радиовце б.б.
 • Место: Тетово
 • Оддалеченост: ≈9137 км

Главен фокус на компанијата се јавни, инфраструктурни, комерцијалини ,индустриски и станбени објекти. Компанијата е орентирана на ефикасна и висококвалитетна реализација на изведби односно монтажа, демонтажа, транспорт и изнајмување висококвалитетни брзомонтажни модуларни скелиња и фиксни и подвижни работни платформи, во согласност со барањата на најсовремените стандарди на работење, законските и регулаторните барања за здравје и безбедност при работа,добрата инженеринг пракса и аспектите за зачувување на животната средина.

Божиновски инженеринг


 • Адреса: 29-ти Ноември 93
 • Место: Тетово
 • Оддалеченост: ≈9130 км

Божиновски Инженеринг е официјален партнер со ROMEX®. Партнерството опфаќа продажба и застапништво на ROMEX® производите и сервисите на пазарите во Македонија, Албанија и Косово.

Евро консалтинг


 • Адреса: Петко Јанчевски 41-а
 • Место: Скопје
 • Оддалеченост: ≈9153 км

ЕВРО КОНСАЛТИНГ ДОО Скопје, Р.Македонија е компанија со големо домашно и меѓународно искуство на полето на организација на целокупен проектен менаџмент и консултантски услуги при изградба на инженерски објекти од нискоградба, високоградба и хидроградба.

Алфа импорт


 • Адреса: Урош Џудовиќ 4-б
 • Место: Скопје
 • Оддалеченост: ≈9154 км

ALFA IMPORT со седиште во Скопје успешно и квалитетно работи веќе 23 години на македонскиот пазар како независна фирма со приватен капитал во областа на градежништвото и градежните материјали. Полето на делување на Алфа Импорт опфаќа дистрибуција на сите стоваришта и градежни фирми во Македонија. Главна дејност на фирмата е увоз, продажба и дистрибуција на големо со висококвалитетни градежни материјали, фасадни цигли, покривни системи, материјали за градба, термоизолациони системи , хидроизолација и градежни лепила. Алфа Импорт е екскузивен увозник и застапува познати странски реномирани комапнии како Univerzum Kurbshnica, Toza Markovic Kikinda, Zorka Opeka Shabac, Rapid Apatin, Bitumenka Saraevo, Terran Ungarija исто така увезува од познатите градежно-производствени компании како Ursa, Kanuf Insulation, Potisjle Kanjiza (TONDACH) I Xella корпорација.

Урбан Десинг


 • Адреса: бул.АСНОМ 60 лок.3 (АВНОЈ)
 • Место: Скопје
 • Оддалеченост: ≈9160 км

Урбан Десинг е градежна компанија, основана 2009 година. Во својот релативно краток и динамичен период на постоење, бележи континуиран раст и развој и зад себе веќе има завидна референтна листа на изведени објекти. Урбан Десинг поседува лиценца за изведба на објекти, а главни дејности се изведба на објекти од нискоградба и високоградба, парковски површини, завршни работи, ентериери со оригинални решенија на нашиот инженерски тим.

Јо-ан старс проект


 • Адреса: Јоле Андоноски 1/1
 • Место: Прилеп
 • Оддалеченост: ≈9216 км

Изработка на фасади, глетување и молерисување, богат асортиман на алати и материјали за работа во градежништво. Ексклузивни застапници за Македонскиот пазар на ILGRAD-Белград и TopTrade-Чешка.

Компани Фам


 • Адреса: с.Долно Палчиште б.б.
 • Место: Тетово
 • Оддалеченост: ≈9130 км

Нудиме брзи и квалитетни решенија во областа на градежништвото- пред се високоградба.

Аркон Констракшн


 • Адреса: ул.172 бр.55
 • Место: Тетово
 • Оддалеченост: ≈9130 км

Претпријатието за градежништво, трговија и услуги “Arcon Construction” e компанија која датира од 80 години, на врвот на која стои и води г. Реџеп Авзиу.

Американ Цонструцтион


 • Адреса: бул.Партизански одреди 40-1/1
 • Место: Скопје
 • Оддалеченост: ≈9157 км

Америkан Конструктион е градежна фирма која е регистрирана во 2007 година на домашниот пазар како фирма со странски капитал, на територија на Република Македонија. Американ Конструктион минувајќи низ динамичен и континуиран прогрес, поминувајќи низ сите развојни фази во глобалното општество прерасна во влијателна градежна компанија на светскиот пазар.

БВ Инженеринг


 • Адреса: Елпида Караманди 13-1/10
 • Место: Битола
 • Оддалеченост: ≈9229 км

БВ Инженеринг ДООЕЛ е компанија која нуди комплетни услуги од областа на градежништвото. Во нашето работење е вплотено целокупното искуство и знаење на нашиот тим стекнати при изградбата на различни типови на објекти. Со нашиот стручен кадар и опремата со која располагаме подготвени сме да излеземе во пресрет на секаков тип на задачи и предизвици поставени пред нас од страна на клиентите. Квалитетот на извршените работи и запазувањето на договорените рокови се врвни приоритети во нашето работење.

Настел


 • Адреса: Даме Груев 14
 • Место: Скопје
 • Оддалеченост: ≈9157 км

Широка понуда на станови со имотни листови и станови во изградба со лист за предбележување, признаен од сите деловни банки во Македонија, на различни локации низ Скопје - Аеродром, каде во тек се 4 нови објекти, Козле, Водно, Центар. Настел продава и издава деловни простории и локали на атрактивни локации низ Скопје.

Сара-4


 • Адреса: бул.В.С.Бато 2-а лок.6
 • Место: Скопје
 • Оддалеченост: ≈9161 км

Сара-4 ДООЕЛ како проектантска фирма е основана 1995г. во Скопје од страна на дипл.град.инж. Соња Апостолова. Основна дејност на САРА-4 ДООЕЛ е ПРОЕКТИРАЊЕ и ИЗВЕДБА на станбени и нестанбени објекти.

ПаркингКлиматизираноПлаќање со кредитни картичкиДостапно за хендикепирани лица

Ројал Васе


 • Адреса: Јаким Стојковски 16
 • Место: Пробиштип
 • Оддалеченост: ≈9200 км

РОЈАЛ Васе ДООЕЛ е приватна фирма која постои од 2000 година. Главна и основна дејност на нашето работење е изградба и реконструкција на објекти од високоградба. Во своето долгогодишно работење имаме изведувано градежни работи на голем број објекти. Како пример може да послужи референтната листа на преку 120 објекти во периодот од 2004 година до денеска. Бројот на објекти постојано се зголемува.

Кубус


 • Адреса: бул.Партизански Одреди 151 б-3 мез.3
 • Место: Скопје
 • Оддалеченост: ≈9153 км

Друштвото за градежништво КУБУС™ДООЕЛ од Скопје е основано во 1992 година со основна дејност високоградба.

Стар-М инженеринг


 • Адреса: Франклин Рузвелт 45-а
 • Место: Скопје
 • Оддалеченост: ≈9156 км

Производство, високоградба, нискоградба, санација, конзервација, реконструкција, реставрација и ревитализација на заститени споменици на култура.

Стентон градба


 • Адреса: с.Долно Оризари б.б.
 • Место: Битола
 • Оддалеченост: ≈9229 км

Основни дејности на Стентон градба се: Ископ и сепарација на камен аграгат од сите фракции и тампон, Сепарирација на песок и тампон, производство на бетон, Изведба на објекти од високоградба и објекти од нискоградба, (водовод, канализација, патишта, канали за наводнување и одводнување и сл.), Градежна механизација и Проектирање.

Пескара вел


 • Адреса: Академик Пенчо Давчев б.б. (Скопски Пат)
 • Место: Велес
 • Оддалеченост: ≈9198 км

Пескара ВЕЛ е коммпанија чиј што годишен капацитет на пескарење е 375000 м2 и е во постојан пораст, кое што е доказ за нашето долгогодишно и квалитетно работење.

Голден Арт


 • Адреса: Методија Шаторов Шарло 7 (Руди Чајевац)
 • Место: Скопје
 • Оддалеченост: ≈9159 км
 • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

ГОЛДЕН АРТ ДОО-Скопје е компанија која нуди брзи и квалитетни решенија во делот на градежништвото(од темел до кров). Компанијата се занимава со проектирање, изведба, производство...

АРС-ИНЖЕНЕРИНГ


 • Адреса: бул.Октомвриска Револуција 34
 • Место: Куманово
 • Оддалеченост: ≈9162 км
 • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

АРС-ИНЖЕНЕРИНГ е лиценцирана компанија за извршување на работи во областа на проектирање, ревизија и надзор. Ови три елементи во процесот на градење се едни од најважните параметри за успешно и економично водење на постапката на градењето.

Адора Инженеринг


 • Адреса: Орце Николов 182-а
 • Место: Скопје
 • Оддалеченост: ≈9155 км

Адора Инженеринг гради 100 % квалитетна македонска градба и продава елитни станови и луксузни деловни простории. Прва и единствена компанија која врвната асеизмичка стабилност на објектите ја потврдува со „вештачки земјотреси“ во соработка со ИЗИИС. Компанијата е пионер во воведувањето и изградбата на енергетски ефикасните домови во Македонија од високата А енергетска класа, кои постојано ги унапредува со примена на најнови светски стандарди, технологии и иновации за квалитетно, економично и здраво домување. За продажба има елитни станови во Скопје: Под Водно и Аеродром и Охрид-Билјанини Извори, а во тек е изградба на два нови објекти во станбената населба „Адора“ во Ново Лисиче, Аеродром, Скопје.

Ангел комерц


 • Адреса: Христо Татарчев 16/10 (Сава Ковачевиќ)
 • Место: Скопје
 • Оддалеченост: ≈9159 км

Покривање на кровови настрешници и тенди, Изведба на индустриски објекти и хали од метални конструкции, Завршни работи во градежништво, Градежна браварија


Адел гроуп


 • Адреса: Јане Сандански 80/1
 • Место: Тетово

Ак инвест


 • Адреса: Борис Кидрич 1
 • Место: Тетово
 • Оддалеченост: ≈9129 км

Алб-По-Ком


 • Адреса: В.С.Бато б.б.
 • Место: Тетово
 • Оддалеченост: ≈9130 км

Алпина-НБ


 • Адреса: с.Прељубиште
 • Место: Тетово

Ал-Фи-Кварц


 • Адреса: с.Палатица
 • Место: Тетово
 • Оддалеченост: ≈9135 км

Ар-ел компани


 • Адреса: с.Палатица
 • Место: Тетово

Бс-Бау


 • Адреса: с.Голема Речица
 • Место: Тетово

Валмир бау


 • Адреса: с.Копачиндол
 • Место: Тетово

Вела Трејд


 • Адреса: Јане Сандански 8/13
 • Место: Тетово

 БИЗНИС

Грција во втроник планира да потпише енергетски договор со Русија, а во замена Москва ќе и исплати аванс на Атина во вредност од три до пет милијарди евра во ...
сите 44 | | | прочитана: 302 | веќе видена

Македонија полека, но сигурно, се позиционира како дестинација поволна за мултинационалните компании од автомобилскиот сектор. Компании- сериозни играчи на ...
сите 88 | | | прочитана: 319 | веќе видена
next
Daily.MK
 

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи