Радиус (100км)

 БИЗНИС

Гентерм, американска компанија од Детроит одлучи да отвори фабрика во Прилеп каде ќе се вработат 1.000 лица.Премиерот Никола Груевски денес рече дека оваа ...
сите 52 | | | прочитана: 689 | веќе видена

Одговорот на руската Централна банка на паничната распродажба на рубљата беше решителен. Меѓутоа, без драстични промени на политиката на Кремљ каматната стапка ...
сите 61 | | | прочитана: 853 | веќе видена

 52 компании од различни дејности ги претставија своите профили што им се потребни на денешниот саем за вработување што се одржа во Куманово. Повеќе за ...
сите 49 | | | веќе видена

Трет ден од почетокот на откупот на тутунот, на терен не стивнува незадоволството на тутунарите. Освен во Стумица, незадоволство покажаа и прилепските ...
сите 59 | | | веќе видена

Кинеската компанија „Синохидро корпорејшн лимитед” со седиште во, која е главен изведувач на работата за изградба на автопатот Кичево-Охрид, во дневните ...
сите 12 | | | веќе видена
next
Daily.MK

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи