Радиус (100км)

 БИЗНИС

Aвстриската агенција за вработување (AMS) соопшти на почетокот на месецот кои работни места во оваа земја се дефицитарни, што привлекува големо внимание кај ...
сите 11 | | | прочитана: 579 | веќе видена

Коморскиот инвестициски форум чии потписнички се државите од Западен Балкан треба да овозможи поголема регионална соработка и привлекување на инвестиции. ...
сите 13 | | | веќе видена

Нафтениот дистрибутер Макпетрол објави дека во првата половина годинава работел со загуба од 4 милиони евра, што е за 118% или за повеќе од двојно поголема ...
сите 13 | | | веќе видена

Србија, до крајот на годината, во јавните служби би требала да има околу 30.000 помалку вработени како резултат на двогодишната рационализација, соопшти ...
сите 22 | | | веќе видена
next
Daily.MK

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи