Радиус (100км)

 БИЗНИС

– Втора фабрика во само една недела, по завчерашната инвестиција на „Гентерм“, денес се потпиша договорот со американската компанија „Капкон“, инвестиција од ...
сите 50 | | | прочитана: 178 | веќе видена

Многу често компаниите се соочуваат со дополнителен трошок за доедукација на кадарот кој планира да го вработат а сметаме дека тоа треба  да биде задача ...
сите 12 | | | веќе видена

Наместо од Нова година, задолжителната задолжница ќе стартува од април. Пролонгирањето е на барање на бизнис заедницата која се соочува со проблемот на ...
сите 40 | | | прочитана: 201 | веќе видена

Во рамки на идните проекти за изградба на гасоводи од Русија во Европа ќе се земат предвид интересите на Србија, изјави рускиот министер за надворешни работи ...
сите 44 | | | прочитана: 226 | веќе видена
next
Daily.MK

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи