Радиус (100км)

 БИЗНИС

Канадската економија во другиот квартл од годината се намали за 0,5 отсто откако во првиот квартал забележа пад од 0,8 проценти, со што земјата првпат по ...
сите 16 | | | веќе видена

Лани цената на изградените станови во земјава се намалила за 0,7 насто во однос на претходната година. Државната статистика пресметала дека просечната продажна ...
сите 8 | | | веќе видена

Во вториот квартал во државата имало вкупно 6.747 слободни работни места, објави Државниот завод за статистика. Во истиот период стапката на слободни работни ...
сите 45 | | | веќе видена

Според новиот хрватски Закон за стечај, кој стапи во сила, фирмите кои доцнат со исплата на платите на работниците повеќе од три месеци, ќе одат директно во ...
сите 7 | | | веќе видена
next
Daily.MK

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи