Радиус (100км)

 БИЗНИС

Австрискиот сервис за вработување објави дека на државата и се потребни 29 000 работници. Најголем број на вработувања се бараат во областа на угостителството ...
сите 9 | | | прочитана: 371 | веќе видена

Србија, до крајот на годината, во јавните служби би требала да има околу 30.000 помалку вработени како резултат на двогодишната рационализација, соопшти ...
сите 21 | | | веќе видена

Нафтениот дистрибутер Макпетрол објави дека во првата половина годинава работел со загуба од 4 милиони евра, што е за 118% или за повеќе од двојно поголема ...
сите 11 | | | веќе видена

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство објави јавен оглас за давање под закуп земјоделско земјиште во државна сопственост. хектари.Понудени ...
сите 7 | | | веќе видена
next
Daily.MK

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи