Радиус (100км)

 БИЗНИС

Ова ќе го овозможи германската инвестиција Маркард вредна 35 милиони евра. Официјалниот почеток на индустриското производство денеска го означи владиниот тим ...
сите 70 | | | прочитана: 163 | веќе видена

Компаниите членки на македонско- бугарската стопанска комора како од фармацевтската и прехранбената индустрија го презентираа своето работење пред ...
сите 19 | | | веќе видена

Саем за вработување на фирми од Вардарскиот регион денес се одржа во холот на новата театарска зграда во Велес. На Саемот за вработување, кој е во организација ...
сите 16 | | | веќе видена

Проектот за самовработување се покажа како успешен и делотворен проект. Преку овој проект државата, во соработка со УНДП, дава 3.000 евра неповратен грант за ...
сите 35 | | | веќе видена
next
Daily.MK

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи