Радиус (100км)

 БИЗНИС

Поволните услови за водење бизнис, ниските царини и даноци, низата поволности за домашните компании и поддршката преку евтините кредити ја менуваат сликата за ...
сите 49 | | | прочитана: 1041 | веќе видена

По петти пат беа промовирани 100-те најголеми компании кои работат во северозападниот дел на Македонија, пишува Миа. Изборот го организира Стопанската комора ...
сите 13 | | | прочитана: 232 | веќе видена

Лошиот избор на инвеститори ја запечати судбината на 1000 рудари од рудниците во Злетово и Тораница посочија од Македонската асоцијација на рударство. Од таму ...
сите 17 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Михаил Цветков попладнево на пресконференција, ја оцени како паушална изјавата на неговиот дополнителен ...
сите 29 | | | веќе видена
next
Daily.MK

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи