Радиус (100км)

 БИЗНИС

Сите фирми кои што вршат промет на добра и на услуги за кои плаќањето се врши во готово, а кои досега не ја отпочнале постапката за воведување на ГПРС фискална ...
сите 47 | | | прочитана: 226 | веќе видена

Со техничка помош на Европската комисија, словенечки експерти ќе помогнат во креирање нови мерки кои ќе овозможат подобро искористување на ИПАРД средствата, ...
сите 17 | | | веќе видена

Во првата половина од годинава, овие податоци ќе се доставуваат преку работодавачот, а од јули ќе се овозможи електронски пристап во увидот на податоците. Тие ...
сите 17 | | | веќе видена

Агенцијата „Standard & Poor’s – S&P“ го намали кредитниот рејтинг на Русија на неинвестициски, т.н. „ѓубре“ рејтинг. Како што пренесува АП, агенцијата на ...
сите 5 | | | веќе видена

Скопје, 27. јануари 2015 (ИНПРЕС) – По вчерашната одлука на Регулаторната комисија за енергетика со која цените на нафтените деривати се намалија за 1,5 до три ...
сите 99 | | | прочитана: 1755 | веќе видена
next
Daily.MK

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи