Радиус (100км)

 БИЗНИС

Швајцарската машинска индустрија се соочува со загуба на околу 2.000 работни места, откако централната банка се откажа од врзаниот курс на франкот за еврото. ...
сите 3 | | | веќе видена

Охрид ќе се нуди како една од главните дестинации за ова лето на Саемот за туризам, кој ќе се одржи од 7-ми до 9-ти мај на Скопски саем. Организаторите ...
сите 38 | | | прочитана: 2460 | веќе видена

Кивито е дводомно растение (освен некои видови), односно машките и женските цветови се наоѓаат на различни единки. Комерцијалното одгледување на кивито почнало ...
| | веќе видена
next
Daily.MK

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи