Радиус (100км)

 БИЗНИС

Од Здружението на банкари во Македонија, велат дека во период на политичка криза, заштедите на граѓаните се сигурни во домашните банки. Граѓаните со различни ...
сите 144 | | | прочитана: 1011 | веќе видена

Цените за телефонирање и пренос на податоци во Европската унија од денеска ќе бидат поевтини, а на 15-ти јуни целосно ќе биде укината наплатата на роаминг и ...
сите 26 | | | веќе видена

Откупот на јагнешкото месо за време на велигденските празници со најниски цени досега. Килограм јагнешко на големо, пред православниот велигден се продава по ...
сите 13 | | | веќе видена

Германскиот производител на обувки и облека, „Adidas“, забележа раст на продажбата од 22 проценти во првиот квартал од тековната година. Компанијата ја зголеми ...
сите 56 | | | прочитана: 539 | веќе видена

Цивил Медиа пренесува изјава на работник од Велес кој работи во странската инвестиција Дрекслермаер во Кавадарци. Како и многу други, нашиот соговорник ...
сите 3 | | | веќе видена
next
Daily.MK

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи