Радиус (100км)

Винаријата Стоби лоцирана во општината Градско, веднаш до античкиот локалитет, работи според најсовремените европски стандарди. Капацитетот на винарската визба е 4,5 милиони литри на годишно ниво со над 15 сорти распределени во четири категории – традиционални, класик, елит и премиум.

Производството се базира исклучиво на сопствените лозови насади, кои се простираат на површина од 600 хектари. Винаријата е опремена со најновите технолошки достигнувања како и неспоредливи системи за филтрација кои помагаат при задржување на континуирано висок квалитет на виното. Целата инсталирана технологија потекнува од Италија и Германија, вклучувајќи опрема од реномирани компании како што се Gimar Tecno, Siprem, Gortani, Dalla Torre Impianti, Pall Filtration Systems и Krones Ag.

Винаријата Стоби поседува и барик-оддел со површина од 700 квадратни метри, опремен со дабови буриња и бочви од реномирани француски компании како Seguin Moreau и Tonnelie Baron.

Во рамки на винаријата функционираат и енотека, винскд дел за дегустација и луксузен ресторан.

Видео галерија

 БИЗНИС

Грчката влада вчера побарала од локалните власти во земјата сите свои парични резерви да ги префрлат на сметката на централната Банка на Грција, со цел да ги ...
сите 102 | | | прочитана: 195 | веќе видена

Рускиот министер за енергетика, Александр Новак очекува дека до 2017 година цената на нафтата нема да надмине 70 американски долари за барел, додека за 2015 ...
сите 84 | | | прочитана: 737 | веќе видена

„Македонски Телеком“ и „Т-Мобиле Македонија“, на барање на нивниот мнозински сопственик „Маѓар Телеком“ ќе спроведат интерна истрага по објавените разговори од ...
сите 42 | | | прочитана: 324 | веќе видена

Економист – ЛондонЗабележително е колку многу надежи во бизнис преговорите се применува преку тивки закани, а тоа очигледно добро го знае Алексеј Милер, шефот ...
сите 67 | | | прочитана: 407 | веќе видена
next
Daily.MK

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи