Радиус (100км)

 БИЗНИС

Американската компанија Capcon во петокот најави изградба на фабрика крај Скопје во која се очекува на почетокот да бидат вработени околу 400 лица, а ...
сите 51 | | | прочитана: 203 | веќе видена

Долниот дом на рускиот парламент усвои предлог-закон со кој ќе му даде на банкарскиот сектор до еден трилион рубљи, односно 16,5 милијарди долари, како дел од ...
сите 60 | | | прочитана: 1033 | веќе видена

Наместо од Нова година, задолжителната задолжница ќе стартува од април. Пролонгирањето е на барање на бизнис заедницата која се соочува со проблемот на ...
сите 40 | | | прочитана: 204 | веќе видена
next
Daily.MK

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи