Радиус (100км)

 БИЗНИС

Македонија се раздолжи со Меѓународниот монетарен фонд. Со трансакцијата во Вашингтон, префрлена е и последната рата од кредитната линија за претпазливост, ...
сите 58 | | | прочитана: 380 | веќе видена

Сопственикот на станбениот комплекс ,,Космос”, Фијат Цаноски најави дека за еден месец одново почнува изградбата на објектот, известува Алсат-М. Тој планира ...
сите 8 | | | прочитана: 294 | веќе видена

Според Пешевски, инвестициите за економско заживување на овој крај се базираат на неколку крупни и значајни проекти. - Почнувајќи со слободната економска зона ...
сите 12 | | | веќе видена

Снабдувањето на Европа со енергија треба да биде поевтино, поефикасно и понезависно од Русија. Но, за да се постигне тоа, потребна е заедничка европска ...
сите 4 | | | веќе видена

Министерството за земјоделство,шумарство и водостопанство (МЗШВ) се огласи со реакција на изјавите што вчера во Беровско ги даде Татјана Прентовиќ, ...
сите 7 | | | веќе видена
next
Daily.MK

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи