Радиус (100км)

 БИЗНИС

Младите кои ќе се самовработат да бидат ослободени од социјални придонеси во првите две години, да им се обезбеди 30 % поддршка од државата како и 50 % грант, ...
сите 16 | | | веќе видена

Според податоците на Државниот завод за статистика, во третото тримесечје од 2014 година, во патниот патнички превоз бројот на превезените патници изнесува ...
сите 151 | | | веќе видена

Една четвртина од населението во Македонија и натаму живее во сиромаштија, покажуваат најновите резултати од т.н лаекен индикатори на Државниот завод за ...
сите 24 | | | веќе видена
next
Daily.MK

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи