Радиус (100км)

Вурт Македонија


 • Адреса: Борис Трајковски 93 (Првомајска)
 • Место: Скопје
 • Факс: 02 2728872
 • Оддалеченост: ≈9164 км
 • Локација: Пинтија

Нашата цел е едноставна: со индивидуални услуги, практични системски решенија и широк спектар на производи да ја направиме полесна работата на нашите купувачи

Оваа 2015 година по многу што е значајна за Würth, како во светот, така и во Македонија.

Пред точно 70 години во Германија започнува со своето работење малата семејна фирма од само три вработени. Покрај основачот Адолф Вурт, вториот вработен е неговиот син, Рајнхолд Вурт. Оваа година проф. Рајнхолд Вурт го слави својот 80 роденден.

Третиот јубилеј кој со особено задоволство и чест го споделуваме со Вас е 20 години од постоењето на Würth во Македонија.

Во овие изминати седум децении, Würth станува се повеќе составен дел од работењето на професионалците во металната, дрвната и авто индустријата.

Ние сме специјализирани во трговијата во сврзувачки и прицврстувачки материјали. Повеќе од 100.000 производи се предмет на нашите високи стандарди за квалитет. Завртки, додатоци, спојници, хемиски производи, производи за дрвната и градежната индустрија, алати, системи за складирање, како и производи за одржување во прехранбена индустрија.

Нашата цел е едноставна: со индивидуални услуги, практични системски решенија и широк спектар на производи да ја направиме полесна работата на нашите купувачи.

Во Македонија ние поддржуваме над 5.000 купувачи во трговијата, градежништвото и индустријата. И секој индивидуален клиент е во фокусот, ние ќе ги задоволиме со нашиот водечки принцип: секој клиент го има својот Wurth. Со прилагодени решенија и понуди за мал бизнис, сопственикот/работникот се фокусира главно на својата вистинска работа исто како и глобалните индустриски компании.

Иновативните решенија постојано се развиваат во директна интеракција со нашите клиенти. Ние се потпираме на микс на директна продажба, продавници и е-бизнис. Околу 20 трговски претставници директно ги опслужуваат нашите клиенти на територијата на Македонија

WURTH MASTER акција: 3 дупчалки + е ...

WURTH MASTER акција: 2 дупчалки + е ...

СЕТ 4 ПАСТИ ЗА МИЕЊЕ РАЦЕ + ПОДАРОК ...

АКУ ДУПЧАЛКА WURTH BS 14-A LIGHT

 • Опис на производот : • BS14-A LIGHT -2X1,5AH MASTER • Во куфер со 2 Li ...
 • Категорија : Алати за дупчење
 • Достапност : Контакт
 • Земја на потекло : Германија
 • Гаранција : 3 години
 • Цена со ДДВ : 12.999 ден.

СЕТ 6 ПАСТИ ЗА МИЕЊЕ РАЦЕ + ПОДАРОК ...

Сијалички за автомобили и лесни дос ...

Дијамантски диск за сечење WURTH

Кровопокривачки фолии Würth

Паста за миење раце, 1 кг

Изолир ленти

Универзален спреј 5 во 1 - Мулти

Монтерски ракавици PROTECT

Дискови за сечење прохром - зелен ( ...

Диск за сечење челик - син (wurth)

Дискови за брусење челик (wurth)


Видете ги сите наши производи на

 БИЗНИС

Според најновите податоци на ДСЗ на РМ во однос на надворешната трговија за периодот јануари-август за оваа година, може да се забележи дека резултатите се ...
сите 25 | | | веќе видена
next
Daily.MK

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи