Радиус (100км)

Вурт Македонија


  • Адреса: Борис Трајковски 93 (Првомајска)
  • Место: Скопје
  • Факс: 02 2728872
  • Оддалеченост: ≈9164 км
  • Локација: Пинтија

Нашата цел е едноставна: со индивидуални услуги, практични системски решенија и широк спектар на производи да ја направиме полесна работата на нашите купувачи

Оваа 2015 година по многу што е значајна за Würth, како во светот, така и во Македонија.

Пред точно 70 години во Германија започнува со своето работење малата семејна фирма од само три вработени. Покрај основачот Адолф Вурт, вториот вработен е неговиот син, Рајнхолд Вурт. Оваа година проф. Рајнхолд Вурт го слави својот 80 роденден.

Третиот јубилеј кој со особено задоволство и чест го споделуваме со Вас е 20 години од постоењето на Würth во Македонија.

Во овие изминати седум децении, Würth станува се повеќе составен дел од работењето на професионалците во металната, дрвната и авто индустријата.

Ние сме специјализирани во трговијата во сврзувачки и прицврстувачки материјали. Повеќе од 100.000 производи се предмет на нашите високи стандарди за квалитет. Завртки, додатоци, спојници, хемиски производи, производи за дрвната и градежната индустрија, алати, системи за складирање, како и производи за одржување во прехранбена индустрија.

Нашата цел е едноставна: со индивидуални услуги, практични системски решенија и широк спектар на производи да ја направиме полесна работата на нашите купувачи.

Во Македонија ние поддржуваме над 5.000 купувачи во трговијата, градежништвото и индустријата. И секој индивидуален клиент е во фокусот, ние ќе ги задоволиме со нашиот водечки принцип: секој клиент го има својот Wurth. Со прилагодени решенија и понуди за мал бизнис, сопственикот/работникот се фокусира главно на својата вистинска работа исто како и глобалните индустриски компании.

Иновативните решенија постојано се развиваат во директна интеракција со нашите клиенти. Ние се потпираме на микс на директна продажба, продавници и е-бизнис. Околу 20 трговски претставници директно ги опслужуваат нашите клиенти на територијата на Македонија

Сет од бургии со куфер + ПОДАРОК

Спреј против 'рѓа + ПОДАРОК

Пневматски ударен одвртувач + ПОДАР ...

Количка со алати Racing Edition + П ...

Акција на клешти Зебра

ПРОМОЦИЈА Дупчалка АКУ BS 14-A LIGH ...

Работничка количка со алат

Ротационен ласер RL5-14 АКЦИЈА

АКЦИЈА Типли и бургии + ПОДАРОК

  • Опис на производот : АКЦИЈА на повеќе производи (типли и бургии) + ПОДА ...
  • Категорија : Делови за алати
  • Достапност : Контакт
  • Цена со ДДВ : 13.600 ден.

АКЦИЈА A/C Сервисен уред

Пневматски пиштол + ПОДАРОК

Паста за раце АКЦИЈА + ПОДАРОК

Средство за одржување на стакла на ...

Фолии за покривање на кров Wurth To ...

ФОЛИЈА ЗА ЛАДНИ ПОКРИВИ Wurth Top C ...


Видете ги сите наши производи на

 БИЗНИС

Цените за телефонирање и пренос на податоци во Европската унија од денеска ќе бидат поевтини, а на 15-ти јуни целосно ќе биде укината наплатата на роаминг и ...
сите 26 | | | веќе видена

Откупот на јагнешкото месо за време на велигденските празници со најниски цени досега. Килограм јагнешко на големо, пред православниот велигден се продава по ...
сите 13 | | | веќе видена

Германскиот производител на обувки и облека, „Adidas“, забележа раст на продажбата од 22 проценти во првиот квартал од тековната година. Компанијата ја зголеми ...
сите 51 | | | прочитана: 384 | веќе видена

На почетокот на април Стокхолмскиот меѓународен институт за мировни истражувања излезе со извештај, според кој глобалните воени трошоци почнаа да растат за ...
сите 58 | | | прочитана: 165 | веќе видена
next
Daily.MK

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи