Радиус (100км)

 БИЗНИС

Американската економија во првиот квартал оствари најмала стапка на раст во последните две години, поради забавувањето на потрошувачката, падот на бизнис ...
сите 63 | | | прочитана: 183 | веќе видена

НБМ прави ревизија на економските показатели . Гувернерот на народната банка Димитар Богов во саботно интервју за 24 Вести зборува за можното заострување на ...
сите 219 | | | прочитана: 1340 | веќе видена

Приватниот сектор во Европската унија во просек плаќа по 25,9 евра на час. Најмногу ќе бидете платени во Данска, односно 42,7 евра, а следуваат Белгија (41,1 ...
сите 7 | | | веќе видена

Некои професии се барани скоро на сите страни од светот и обезбедуваат добра заработувачка. Сметководители, програмери и финансиери се само некои од овие ...
сите 4 | | | веќе видена
next
Daily.MK

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи